Co zrobić ze zużytymi tonerami do drukarek?

Co zrobić ze zużytymi tonerami do drukarek?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić ze zużytymi tonerami do drukarek? Zużytego tonera nie możemy wyrzucić do odpadów, więc jak najlepiej się go pozbyć? Do śmieci nie tylko nie wyrzucisz tonera, ale również baterii, akumulatorów, leków czy żarówek, ponieważ są to przedmioty, które mogą być niebezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla zdrowia człowieka.

 

Utylizacja tonerów
Tonery do drukarek są materiałami eksploatacyjnymi, które swoją formą przypominają plastikową kasetę, w której znajduje się proszek składający się z węgla i tlenków metali. Proszek, gdy jest nanoszony na papier, nie szkodzi ludzkiemu zdrowiu, jednak gdy pozostanie wyrzucony we wkładzie, może być dość groźny dla ludzkiego zdrowia. Zazwyczaj na każdym opakowaniu tonera widnieje informacja na temat sposobu utylizacji tonera - nie wolno go pod żadnym pozorem wyrzucać do śmieci.

Co zrobić, gdy skończy nam się toner?
Jedną z opcji jest oddanie opakowania sprzedawcy, u którego dokonaliśmy zakupu tonera. Natomiast drugą opcją jest wyrzucenie tonera do specjalnego kontenera, który czasami można znaleźć w większych supermarketach. Trzecią możliwością jest sprzedaż tonera w wyznaczonym punkcie skupu. Pamiętaj, że gdy na drukarce pojawi się informacja o braku proszku drukującego musisz w bezpieczny sposób pozbyć się kasety - najlepiej zrobić to w rękawiczkach jednorazowych uważając, aby proszek nie dostał się do powietrza. Wyjęty toner najlepiej włożyć do pojemnika, w którym go kupiliśmy i szczelnie zamknąć. 

Warto pamiętać, że jeżeli kaseta po proszku nie jest w żaden sposób uszkodzona, można ją oddać do regeneracji, a więc do ponownego napełnienia jej proszkiem drukującym. Jest to dość korzystne rozwiązanie, dzięki któremu płacimy wyłącznie za proszek, a nie za opakowanie. Nie wyrzucaj zużytych tonerów do kosza, ponieważ w taki sposób niszczysz środowisko. Prawidłowa utylizacja tonerów do drukarek laserowych sprawia, że zostają one poddane procesowi recyklingu i mogą być ponownie użyte do produkcji materiałów eksploatacyjnych. 

Wszystkie komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ogólna ocena:

Podobne drukarnie

Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy

Z drukarki korzysta nie tylko każdy przedsiębior...
Drukarki 3w1 to urządzenia wielofunkcyjne, kt&oac...
Każdy właściciel drukarki przynajmniej raz zmag...
Zaskakujący rozwój techniki zachwyca nas n...
Często firmy posiadają znak wodny na dokumentach...
Druk offsetowy jest techniką druku płaskiego. Te...