Rodzaje druku

Rodzaje druku
Chyba niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w drukarniach można zamówić druk różnego rodzaju. W ostatnim czasie bardzo popularny jest druk cyfrowy, ale jeśli zależy nam na wydrukowaniu czegoś zupełnie innymi metodami to na pewno nie będzie z tym problemu. Cechami charakterystycznymi druku cyfrowego, wyróżniającymi ten druk spośród innych jest m.in. to, że materiały przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, możliwa jest personalizacja, czyli zmiana dowolnych elementów graficznych bądź tekstowych. 
Oprócz druku cyfrowego równie popularny jest druk offsetowy o którym w skrócie można powiedzieć, że druk ten posiada dobrą jakość, niski koszt przy niedużym nakładzie, a wysoki koszt przy małym nakładzie. Niestety maszyny do tego druku są bardzo drogie, duże i hałasują podczas pracy, a sam druk na nich nie jest wcale taki prosty. Druk offsetowy charakteryzuje to, że drukuje się z czterech podstawowych farb, a każdą farbę nanosi oddzielny zespół drukujący. Poza tym dla każdego koloru trzeba przygotować formę czyli metalową płytę z naświetlonym wyciągiem barwnym konkretnego koloru. 
Przy tej okazji warto zaznaczyć, że jednostkowa cena za wydrukowany jeden egzemplarz jest niższa niż przy jakimkolwiek innym rodzaju druku. Po raz kolejny zaznaczę, że jeśli chcemy wydrukować kilkanaście egzemplarzy to niestety druk taki jest całkowicie nieopłacalny, przez wzgląd na wysokie koszty związane z uruchomieniem maszyny drukarskiej. Druk ten pozwala na wydrukowanie ulotek, wizytówek, folderów reklamowych czy plakatów.
Wszystkie komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ogólna ocena:

Podobne drukarnie

Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy

Druk wielkoformatowy zwykle używają firmy, kt&oa...
Często firmy posiadają znak wodny na dokumentach...
Wszędzie w Internecie jest mnóstwo reklam ...
Czy zastanawialiście się kiedyś jak daleko moż...
Czy drukowanie reklamowe możemy wykonać tylko u ...
Z drukarki korzysta nie tylko każdy przedsiębior...