Tanie rozwiązania w drukarkach laserowych, czyli zamienniki tonerów

Tanie rozwiązania w drukarkach laserowych, czyli zamienniki tonerów

Zamienne tonery do drukarek laserowych to rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na materiałach eksploatacyjnych, jednocześnie nie tracąc na jakości i wydajności wydruku. Zamienniki tonerów to kusząca opcja, szczególnie jeżeli przeraża Cię perspektywa zakupu oryginalnych tonerów, których ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Zastanawiasz się, dlaczego zamienniki tonerów są tańsze od oryginalnych tonerów i czy ma to jakiś wpływ na ich jakość? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Cena a jakość
W większości przypadków zamienniki są tańsze od oryginalnych tonerów nawet o 80% i w żadnym z przypadków problemem nie jest jakość produktów, tak więc skąd wzięła się taka różnica? Wynika ona przede wszystkim z polityki handlowej. Oryginalne tonery są droższe, ponieważ firmy produkujące drukarki wydają ogromne ilości pieniędzy na marketing i odbijają je sobie na materiałach eksploatacyjnych. Zdarza się, że komplet kartridżów będzie niewiele tańszy od nowej drukarki laserowej. Producenci zamienników nie ponoszą takich kosztów, dlatego ceny różnią się tak drastycznie — duży popyt na zamienniki napędzany jest między innymi przez opinie klientów.

Wyższa jakość i wydajność
Dość paradoksalnie zamienniki pomimo niższej ceny mogą starczyć nam na dłużej niż ich oryginalne odpowiedniki. Zamienniki wypełniane są w 100%, natomiast producenci tonerów oryginalnych bardzo rzadko maksymalnie wypełniają kartridż. Kolejną zaletą zamienników jest ich zwiększona jakość — druk jest wyraźny, czytelny i nie ulega wpływowi niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Czy zamienniki mogą doprowadzić do awarii drukarki?
Oczywiście wykorzystywanie zamienników w drukarce wiąże się z ryzykiem, szczególnie gdy produkty kupimy z niepewnych źródeł, dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić opinie na temat sklepu, w którym robimy zakupy oraz przyjrzeć się informacjom, które powinny znajdować się na opakowaniach zamienników.

Wszystkie komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ogólna ocena:

Podobne drukarnie

Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń drukarnie
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy

Druk offsetowy jest techniką druku płaskiego. Te...
Czemu marnujesz kartki do drukarki? Przestań to r...
Zamienne tonery do drukarek laserowych to rozwiąz...
Druk offsetowy bywa nierzadko przeciwstawiany druk...
Czy drukowanie reklamowe możemy wykonać tylko u ...
Czy masz dużo drukowania? Czujesz, że ciągle za...