Tanie rozwiązania w drukarkach laserowych, czyli zamienniki tonerów

Tanie rozwiązania w drukarkach laserowych, czyli zamienniki tonerów

Zamienne tonery do drukarek laserowych to rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na materiałach eksploatacyjnych, jednocześnie nie tracąc na jakości i wydajności wydruku. Zamienniki tonerów to kusząca opcja, szczególnie jeżeli przeraża Cię perspektywa zakupu oryginalnych tonerów, których ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Zastanawiasz się, dlaczego zamienniki tonerów są tańsze od oryginalnych tonerów i czy ma to jakiś wpływ na ich jakość? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Cena a jakość
W większości przypadków zamienniki są tańsze od oryginalnych tonerów nawet o 80% i w żadnym z przypadków problemem nie jest jakość produktów, tak więc skąd wzięła się taka różnica? Wynika ona przede wszystkim z polityki handlowej. Oryginalne tonery są droższe, ponieważ firmy produkujące drukarki wydają ogromne ilości pieniędzy na marketing i odbijają je sobie na materiałach eksploatacyjnych. Zdarza się, że komplet kartridżów będzie niewiele tańszy od nowej drukarki laserowej. Producenci zamienników nie ponoszą takich kosztów, dlatego ceny różnią się tak drastycznie — duży popyt na zamienniki napędzany jest między innymi przez opinie klientów.

Wyższa jakość i wydajność
Dość paradoksalnie zamienniki pomimo niższej ceny mogą starczyć nam na dłużej niż ich oryginalne odpowiedniki. Zamienniki wypełniane są w 100%, natomiast producenci tonerów oryginalnych bardzo rzadko maksymalnie wypełniają kartridż. Kolejną zaletą zamienników jest ich zwiększona jakość — druk jest wyraźny, czytelny i nie ulega wpływowi niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Czy zamienniki mogą doprowadzić do awarii drukarki?
Oczywiście wykorzystywanie zamienników w drukarce wiąże się z ryzykiem, szczególnie gdy produkty kupimy z niepewnych źródeł, dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić opinie na temat sklepu, w którym robimy zakupy oraz przyjrzeć się informacjom, które powinny znajdować się na opakowaniach zamienników.

Wszystkie komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ogólna ocena:

Podobne drukarnie

Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy

Zaskakujący rozwój techniki zachwyca nas n...
Czemu marnujesz kartki do drukarki? Przestań to r...
Wszędzie w Internecie jest mnóstwo reklam ...
Każdy właściciel drukarki przynajmniej raz zmag...
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić ...
Drukarki 3w1 to urządzenia wielofunkcyjne, kt&oac...