Toner - co zawiera i jak wybrać najlepszy?

Toner - co zawiera i jak wybrać najlepszy?

Toner to wkład do drukarki laserowej, który występuje w formie proszkowej i zamknięty jest w laserowym kartridżu. W przypadku drukarki atramentowej nie będziemy kupować tonera, lecz tusz, który znacząco różni się od tonera. Co więc znajduje się w tonerze? Proszek, który umieszczony jest w kartridżu, składa się z niewielkich drobin pigmentu, żywicy oraz żelaza. W procesie drukowania z kartridża wspomniane drobinki są uwalniane i przenoszone na papier z wykorzystaniem profesjonalnych mechanizmów zamontowanych w drukarce.

Montaż tonera w drukarce, jak przebiega?

Każdy toner ma zamontowaną specjalną nakładkę ochronną, która jest najczęstszym problemem przy montażu kartridżu w drukarce laserowej, ponieważ wspomniana nakładka wygląda niczym integralna część kasety. Po wyciągnięciu tonera z folii ochronnej warto dokładnie przeanalizować wygląd kartridżu i go odbezpieczyć. Po zdjęciu wspomnianej nakładki ochronnej toner zyska prawidłowe wymiary, będzie mógł zmieścić się w drukarce. Tuż po zamontowaniu tonera urządzenie powinno go rozpoznać, dzięki czemu możliwe będzie rozpoczęcie drukowania.

Toner oryginalny czy zamiennik?

Jaki toner będzie najlepszym rozwiązaniem do drukarki laserowej: oryginalny czy zamiennik? Jest to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób, a my rozwiejemy szybko Twoje wątpliwości. Tonery oryginalne są dedykowane do wybranych urządzeń i mamy pewność, że jest to wybór bezpieczny, który będzie cieszył się zwiększoną wydajnością. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest dość duża cena tonera oryginalnego. Jeżeli regularnie drukujemy w dużych ilościach, z pewnością będziemy szukać tańszych opcji, które jednocześnie nie będą odbiegać jakościowo od oryginalnych tonerów. W takim przypadku dużym zainteresowaniem cieszą się tonery regenerowane, a więc zamienniki. Proces tworzenia zamiennika tonera polega na dokładnym oczyszczeniu zużytego produktu, a następnie jego ponownym napełnieniu. Jeżeli kupujemy zamienniki tonerów od sprawdzonych producentów, nie tylko zmniejszymy ogólne koszty eksploatacji, ale również zwiększamy wydajność i jakość wydruku.

Wszystkie komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ogólna ocena:

Podobne drukarnie

Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń drukarnie
pierwszy
Oceń drukarnie
pierwszy

Czy drukowanie reklamowe możemy wykonać tylko u ...
Obecnie wcale nie musimy iść do fotografa z klis...
Jeszcze kilka lat temu na rynku istniały jedynie ...
Czasami możemy zauważyć, że nasza drukarka dru...
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić ...
Druk wielkoformatowy zwykle używają firmy, kt&oa...