Logowanie
Login:
Hasło:

Drukowanie zdjęć w domu

Strona główna -> Poradniki -> Drukowanie zdjęć w domu

Drukowanie zdjęć w domu
Obecnie wcale nie musimy iść do fotografa z kliszą, żeby nam wyrobił zdjęcia. Teraz mamy aparaty cyfrowe, które umożliwiają nam drukowanie zdjęć we własnym domu! Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim drukarka, nie koniecznie drukarka, którą możemy dokupić do aparatu, choć z pewnością będzie ona najbardziej dostosowana do takich wydruków. Jeśli nie posiadamy drukarki do aparatu, wykorzystajmy zwykłą drukarkę komputerową. Oczywiście nie będziemy drukować zdjęć na zwykłych kartkach A4, więc przyda nam się też papier do drukowania zdjęć. W sklepach dostaniemy różne wielkości takich kartek, więc możemy kupić taki rozmiar, który będzie nam odpowiadał, oraz który zmieści się w ramce czy w albumie do zdjęć. Najpierw zdjęcia musimy skopiować z aparatu do komputera, za pomocą kabelka, który otrzymaliśmy dodatkowo przy zakupie aparatu. Warto od razu zgrać zdjęcia na pulpit, aby później ich nie szukać po całym komputerze. Jeśli zdjęcia mamy już skopiowane, musimy włożyć papier do zdjęć do drukarki. W miejscu wkładania papieru są zwykle w drukarkach linijki, które musimy przysunąć do obu stron papieru do zdjęć. Wtedy drukarka zaczynając drukować pociągnie prosto papier i zdjęcia będą ładnie wydrukowane. Właściwie można już zacząć drukowanie zdjęć. Oczywiście możemy zmienić sobie jeszcze ustawienia drukarki, aby dokładnie uchwyciła kolory naszych zdjęć i żeby nie zostawiała pustych miejsc po bokach arkuszu, ale jeśli nie umiemy takich rzeczy zrobić, to nie musimy się w to bawić, bo możemy całkowicie zepsuć ustawienia, a nasza drukarka nie będzie nic dobrze drukować!

Przeczytaj również

Kupując drukarkę sprawdź dokładnie jakie ma ona funkcję i jak znacząco może Ci ona przyspieszyć wykonywanie codziennej pracy.

Zobacz pełną treść: Nowoczesna drukarka
Często jesteśmy zaskoczeni jak szybko technika idzie do przodu i nie jesteśmy w stanie wychwycić wszystkich nowości. Dowiedz się o drukarce 3D.

Zobacz pełną treść: Drukarka 3D
Innowacyjna technologia już nie tylko dla firma ale i także dla użytku osobistego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Zobacz pełną treść: Drukowanie przestrzenne
Druk offsetowy bywa nierzadko przeciwstawiany drukowi cyfrowemu. Na czym zatem polegają podstawowe różnice pomiędzy tymi dwiema technologiami? Jakie są wady, a jakie zalety zarówno jednego, jak i drugiego druku?

Zobacz pełną treść: Kiedy warto zdecydować się na druk offsetowy?