Logowanie
Login:
Hasło:

Jak wstawić znak wodny w dokumencie?

Strona główna -> Poradniki -> Jak wstawić znak wodny w dokumencie?

Jak wstawić znak wodny w dokumencie?
Często firmy posiadają znak wodny na dokumentach, ale jak się to robi? Jest to bardzo proste, bo wystarczy poszperać w opcjach drukarki, a ta wszystko wydrukuje w taki sposób, jaki chcemy. Jest to bardzo dobre wyjście dla firm, które chcą drukować poufne informacje, dokumenty czy szkice. Najpierw jednak trzeba pomyśleć jaki tekst ma się ukazać jako znak wodny. Ważne, żeby to nie był długi tekst, wystarczy jedno słowo, na przykład nazwa firmy, albo coś podobnego. Jeśli znamy już tekst, podążajmy za wskazówkami. Przede wszystkim trzeba wejść w plik, następnie w drukuj i właściwości. Następnie wybrać opcje zadań i znak wodny. Tutaj będziemy musieli wpisać swój tekst, który pojawi się na dokumencie. W tej zakładce będziesz mógł też zmienić czcionkę, pozycję czy przejrzystość tekstu. Nawet jeśli za pierwszym razem wyda nam się zbyt ciemna czy zbyt mocno widoczna, możemy to zmienić później. Po zakończeniu wciśnij OK i zacznij drukować odpowiednie dokumenty. Możesz też wydrukować sobie szkic jakiegoś dokumentu, aby sprawdzić czy drukarka zrozumiała polecenie i czy druk jest satysfakcjonujący. Warto przy tym wybrać tryb próbny, aby zminimalizować zużycie tonera! Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia drukarki, więc nie musisz korzystać ciągle z tych co są! Znak wodny często używają różne firmy, które lubią być unikatowe, ale możemy też w domowym zaciszu korzystać z tego, jeśli oczywiście mamy odpowiednią drukarkę.

Przeczytaj również

Kupując drukarkę sprawdź dokładnie jakie ma ona funkcję i jak znacząco może Ci ona przyspieszyć wykonywanie codziennej pracy.

Zobacz pełną treść: Nowoczesna drukarka
Często jesteśmy zaskoczeni jak szybko technika idzie do przodu i nie jesteśmy w stanie wychwycić wszystkich nowości. Dowiedz się o drukarce 3D.

Zobacz pełną treść: Drukarka 3D
Innowacyjna technologia już nie tylko dla firma ale i także dla użytku osobistego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Zobacz pełną treść: Drukowanie przestrzenne
Druk offsetowy bywa nierzadko przeciwstawiany drukowi cyfrowemu. Na czym zatem polegają podstawowe różnice pomiędzy tymi dwiema technologiami? Jakie są wady, a jakie zalety zarówno jednego, jak i drugiego druku?

Zobacz pełną treść: Kiedy warto zdecydować się na druk offsetowy?