Logowanie
Login:
Hasło:

Rodzaje druku

Strona główna -> Poradniki -> Rodzaje druku

Rodzaje druku
Chyba niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w drukarniach można zamówić druk różnego rodzaju. W ostatnim czasie bardzo popularny jest druk cyfrowy, ale jeśli zależy nam na wydrukowaniu czegoś zupełnie innymi metodami to na pewno nie będzie z tym problemu. Cechami charakterystycznymi druku cyfrowego, wyróżniającymi ten druk spośród innych  jest m.in. to, że materiały przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenia drukującego w postaci danych komputerowych, możliwa jest personalizacja, czyli zmiana dowolnych elementów graficznych bądź tekstowych.
Oprócz druku cyfrowego równie popularny jest druk offsetowy o którym w skrócie można powiedzieć, że druk ten posiada dobrą jakość, niski koszt przy niedużym nakładzie, a wysoki koszt przy małym nakładzie.  Niestety maszyny do tego druku są bardzo drogie, duże i hałasują podczas pracy, a sam druk na nich nie jest wcale taki prosty. Druk offsetowy charakteryzuje to, że drukuje się z czterech podstawowych farb, a każdą farbę nanosi oddzielny zespół drukujący. Poza tym dla każdego koloru trzeba przygotować formę czyli metalową płytę z naświetlonym wyciągiem barwnym konkretnego koloru.
Przy tej okazji warto zaznaczyć, że jednostkowa cena za wydrukowany jeden egzemplarz jest niższa niż przy jakimkolwiek innym rodzaju druku. Po raz kolejny zaznaczę, że jeśli chcemy wydrukować kilkanaście egzemplarzy to niestety druk taki jest całkowicie nieopłacalny, przez wzgląd na wysokie koszty związane z uruchomieniem maszyny drukarskiej. Druk ten pozwala na wydrukowanie ulotek, wizytówek, folderów reklamowych czy plakatów.

Przeczytaj również

Kupując drukarkę sprawdź dokładnie jakie ma ona funkcję i jak znacząco może Ci ona przyspieszyć wykonywanie codziennej pracy.

Zobacz pełną treść: Nowoczesna drukarka
Często jesteśmy zaskoczeni jak szybko technika idzie do przodu i nie jesteśmy w stanie wychwycić wszystkich nowości. Dowiedz się o drukarce 3D.

Zobacz pełną treść: Drukarka 3D
Innowacyjna technologia już nie tylko dla firma ale i także dla użytku osobistego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Zobacz pełną treść: Drukowanie przestrzenne
Druk offsetowy bywa nierzadko przeciwstawiany drukowi cyfrowemu. Na czym zatem polegają podstawowe różnice pomiędzy tymi dwiema technologiami? Jakie są wady, a jakie zalety zarówno jednego, jak i drugiego druku?

Zobacz pełną treść: Kiedy warto zdecydować się na druk offsetowy?